Cestuj, pracuj a spoznávaj

Autor: Roman Švantner | 13.3.2018 o 11:06 | (upravené 13.3.2018 o 16:12) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  630x

A je tu marec, ten správny čas pre mladých no hlavne študentov vysokých a stredných škôl dať si otázku, ako budú tráviť nasledujúce dvojmesačné letné prázdniny.

 Väčšina si chce vychutnať leto plné pohody a oddychu ako sa patrí, iní zas privyrobiť nejaké to euro. A práve preto som sa rozhodol, že sa s vami podelím o moje leto strávené v zahraničí, ktoré spĺňa všetky tieto predpoklady a môže byť vašou inšpiráciou pri výbere. Ako študent som sa rozhodol cez leto 2016 vycestovať do zahraničia, pracovať ako plavčík v meste Virgínia(USA). Keďže to bolo moje prvé leto v Amerike, samozrejme nejaké obavy pri odchode boli prítomné. Až tak ďaleko od domova som nikdy nebol a cestoval som sám. Dva týždne po zoznámení s okolím a zabehnutí sa v práci, všetko išlo výborne a leto mi ubehlo veľmi rýchlo. Som rád, že moje rozhodnutie ísť na to isté miesto mi vyšlo aj v lete 2017, pretože to bolo moje najlepšie leto plné zábavy, zážitkov, dobrodružstiev a zarobených dolárov. 

V prípade že nechcete vycestovať až do Spojených Štátov, je možnosť výberu letných brigád aj v bližších Európskych mestách. Stačí mať v sebe chuť pracovať, chuť cestovať, chuť spoznávať a všetko uľahčí základná úroveň cudzieho jazyka.                            

Kladiete si otázku prečo vycestovať do zahraničia, keď prácu môžete nájsť aj doma? Jednou z veľkých výhod vycestovania je rozhodne zlepšenie sa v cudzom jazyku. Rozhovor, vedené dialógy s domácimi sú obrovské plusy pre zlepšenie svojho hovoreného prejavu. Každý sa veľa nového naučí, samostatnosti aj zodpovednosti. Spoznávanie nových ľudí, kultúr a nadväzovanie nových priateľstiev je ďalším pozitívom, ktorých môžeš byť súčasťou ak sa rozhodneš ísť. Jedným z najlákavejších dôvodov, prečo to skúsiť je cestovanie. Počas práce, ale hlavne po jej ukončení je možnosť navštíviť krajiny, zaujímavé miesta, vidieť pamiatky, alebo si užiť pár dní na pláži. Počas letných pobytov sme s priateľmi z rôznych kútov sveta stihli navštíviť New York, Washington, Ocean City, Philadelphiu a mnoho ďalších.

Všetci sme si naplno užili nielen zábavu, ale aj oddych. Po návrate na Slovensko sa môj pohľad na svet a život kompletne zmenil. Začal som inak myslieť, vnímať ľudí, okolie a v neposlednom rade aj konať.

Tak urob niečo pre seba, nezahoď svoju šancu kým si mladý a určite niečo podobné skús!  Stojí to za to! Výborná skúsenosť do života!

Roman Švantner

UK Bratislava

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Všesvet

Brno je skrytý poklad, ukážeme vám jeho tajomstvá

Mesto hospůdek a modernej architektúry.


Už ste čítali?